úprava bežeckých lyžiarskych tratí

ŠPORT

Bleskovky:

V nedeľu 17. marca boli upravené trate Králiky - Kordícka zvážnica - Kordíky (aj smer Tunel a smer Tabla po lavínu) a Králiky - Horné Pršany (ratrak sa dostal asi 3 km nad obec)

V sobotu 16. marca boli upravené trate Králiky - Skalka, Králiky - Hostinec, Králiky - Chata nad Tajovom a Šachtičky - Donovaly.

Prosíme bežkárov, ktorí sa popoludní po 16:00 vracajú z bežeckých tratí na Králikoch, aby neprechádzali po čerstvo upravenej zjazdovke, ktorá sa pripravuje na večerné lyžovanie. Ďakujeme za pochopenie.

Turnaj futbalových prípraviek

Turnaj futbalových prípraviek

V utorok 30.10.2018 sa uskutočnil druhý ročník turnaja prípraviek pri príležitosti dokončenia druhej fázy zrekonštruovanej telocvične Magurská. Na turnaji, ktorý ZAaRES organizoval v spolupráci s Oblastným futbalových zväzom sa predstavilo osem družstiev.

Zahájenie turnaja sa uskutočnilo za účasti riaditeľa ZAaRESu Ivana Šaba a predsedu Oblastného futbalového zväzu Banská Bystrica Ľubomíra Samotného. Po minuloročnej prvej fáze, kedy sa vďaka príspevku z mestského rozpočtu podarilo zrekonštruovať osvetlenie, vymeniť okná a športový povrch, sa priestory telocvične v roku 2018 vylepšili o krásne šatne, vstupnú halu, chodby, ale aj drevené obloženie. Na turnaji sa predstavilo osem družstiev, z ktorých sa najlepšie darilo družstvu z Jupie FŠMH, ktoré turnaj vyhralo po dramatickom finále, kedy Slovenská Ľupča dvakrát viedla, ale Hamšíkovci dvakrát vyrovnali a v penaltovom rozstrele mali pevnejšie nervy. Taktiež zápas o tretie miesto sa rozhodoval len na pokutové kopy, ktoré lepšie zvládli chalani z Brusna.

Najlepším strelcom turnaja sa stal Jozef Polievka zo Slovenskej Ľupče s piatimi gólmi, najlepším brankárom Dávid Končír zo Sásovej, najlepším hráčom Richard Králik zo Seliec a najlepšou hráčkou Laura Hlinková z Podkoníc. Ocenení boli však aj najužitočnejší hráči z každého družstva a tiež najmladší hráč turnaja iba päťročný Alex Cimerman. Ocenenia prišli chalanom odovzdať Brazílski hráči futsalu Evandro Oliveira a Matheus Lemes, ktorí pôsobia v MIBE Banská Bystrica.

Martin Majling, hlavný organizátor turnaju ho zhodnotil nasledovne: „Som veľmi rád, že sme mohli vo vynovenej telocvični privítať vyše sto mladých futbalistov, ktorých zápal pre hru ma vždy uchváti. Pozitívnou správou je pre mňa, ako bývalého predsedu komisie mládeže, že nám v posledných rokoch vznikli nové družstvá prípraviek ako Podkonice, či Jakub. V tomto roku ma milo potešilo nové družstvo prípraviek zo starého sídliska Sásová, ktoré síce skončilo posledné, ale chalani na ihrisku odovzdali maximum. Veľká vďaka patrí všetkým, ktorí sa podieľajú na zveľaďovaní športovísk a vytvárajú tak podmienky pre rast mladých talentov a taktiež sa chcem poďakovať všetkým trénerom, funkcionárom klubu a rodičom, že svoje deti podporujú v ich futbalovej vášni a verím, že sa tu stretneme aj o rok.“

02.11.2018 09:29