úprava bežeckých lyžiarskych tratí

ŠPORT

Bleskovky:

V nedeľu 20. januára boli upravené trasy Králiky - Skalka, Králiky - Hostinec a Králiky - Chata nad Tajovom - Kordíky (vlek).

POZOR!!! Zmena otváracích hodín Areálu zimných športov na Plážovom kúpalisku. Od 11. januára 2019 je  otvorený nasledovne: Pon. - Pia. 7:00 do 19:00, počas víkendov a sviatkov 9:00 - 17:00. 

Pripravuje sa ľadová plocha na jazere. O jej otvorení Vás budeme čoskoro informovať.

Sásovan Cup 2018

Sásovan Cup 2018
V sobotu 17.11.2018 sa na najväčšom Banskobystrickom sídlisku v Sásovej uskutočnil v poradí 9. ročník miniligového turnaju Sásovan cup.

Záhradnícke a rekreačné služby (ZAaRES) od predminulého roku prevzali tradíciu organizovania turnaju po zaniknutej Správe športových a telovýchovných zariadení mesta, ktorá tento turnaj založila v roku 2010 pre Sásovské miniligové družstvá z nižších súťaží.

Na turnaji sa predstavilo päť mužstiev, ktoré si zmerali sily v novozrekonštruovanej telocvični na Magurskej ulici systémom jednej skupiny (hry "každý s každým"). Od prvého do posledného zápasu išiel za víťazstvom tím ZAaRESu, ktorý počas celého turnaja neprehral aj keď mu v poslednom zápase narobili starosti chalani z MM Teamu, s ktorými remizovali 3:3.

Práve Maťo Majling Team skončil na turnaji druhý, keď taktiež ani raz neprehral. Tretie miesto obsadil Poliš Team (z predchádzajúcich ročníkov známy ako ŠKP B200), ktorý v rozhodujúcom zápase porazili Bistro u Katky 4:3. Stabilní účastníci FC Salve a Bistro u Katky tak zostali tentokrát bez pohára, ktoré boli pripravené pre prvých troch ocenených. Na putovnom pohári tak druhýkrát po sebe pribudne družstvo ZAaRESu.

Turnaj zhodnotil jeho hlavný organizátor Martin Majling: "Na deviatom ročníku sa nám tentokrát predstavilo len päť družstiev, no aj napriek tomu sme videli dramatické zápasy. Teší ma, že stále zachovávame myšlienku turnaju zahrať si zápasy pre radosť z futbalu a športu, čo je oveľa dôležitejšie ako samotné víťazstvo, čoho dôkazom je vynikajúca priateľská atmosféra na turnaji. Tento rok ma opäť potešili chalani Poliš Team, ktorý po ročnej pauze opäť prišli na turnaj a zúčastnili sa tak už ôsmykrát na Sásovan cupe. Budúci rok máme okrúhly desiaty ročník a verím, že sa ho budú môcť zúčastniť nielen stabilní účastníci, ale aj ostatné tímy, ktoré chodia na Sásovan cup zriedkavejšie."

 

Víťazi od zavedenia putovného poháru v roku 2012:

2012 Ivan Šabo Team

2013 ŠKP B 200

2014 FC Salve

2015 Bistro u Katky

2016 FC Salve

2017 ZAaRES

2018 ZAaRES

19.11.2018 11:44