Sásovan cup 2019

Záhradnícke a rekreačné služby (ZAaRES) od roku 2016 prevzali tradíciu organizovania turnaja po zaniknutej Správe športových a telovýchovných zariadení mesta, ktorá tento turnaj založila v roku 2010 pre Sásovské miniligové družstvá z nižších súťaží. Na turnaji sa predstavilo päť mužstiev, ktoré si zmerali sily v telocvični na Magurskej ulici systémom jednej skupiny (hry "každý s každým").
Turnaj bol až do posledných zápasov dramatický a o víťazovi turnaja sa rozhodlo až v predposlednom zápase turnaja, keď tím ZAaRESu v bráne s mladučkým brankárom Šimom zdolal Veteránov 2:1. Nováčik turnaja Veteráni tak obsadili druhé miesto a ďalší nový účastník Ortotech skončil na bronzovej priečke. Stabilní účastník FC Salve a premenovaný tím Bistra u Katky - Royal Deluxe, tak zostali tentokrát bez pohára, ktoré boli pripravené pre prvých troch ocenených. Na putovnom pohári tak tretíkrát po sebe pribudne družstvo ZAaRESu.

 

Vyjadrenie organizátora Martina Majlinga: "Na desiatom ročníku sa nám tentokrát predstavilo päť družstiev. Teší ma, že stále zachovávame myšlienku turnaju zahrať si zápasy pre radosť z futbalu a športu, čo je oveľa dôležitejšie ako samotné víťazstvo, čoho dôkazom je vynikajúca priateľská atmosféra na turnaji. Tento rok nám bohužiaľ z pracovných dôvodov chýbali chalani z policajného tímu, ale stabilita v podobe FC Salve ostala našťastie zachovaná! Počas dekády sledujem miernu obmenu tímov, ale niektoré tradičné tímy sa zúčastnia skoro každý rok a preto patrí veľká vďaka chalanom Lacimu Ševčíkovi a Mišovi Dienovi z FC Salve, Mrváňovcom z Bistra u Katky a Jankovi Faškovi od policajtov. Verím, že z nových tímov sa taktiež postupom času stanú stabilní účastníci a chalani sa budú radi vracať na Sásovan cup"

 
Víťazi od zavedenia putovného poháru v roku 2012:
2012 Ivan Šabo Team
2013 ŠKP B 200
2014 FC Salve
2015 Bistro u Katky
2016 FC Salve
2017 ZAaRES
2018 ZAaRES
2019 ZAaRES