kvetinová výsadba

ZELEŇ

Bleskovky:

V utorok 19. februára upravené trate Králiky - Chata nad Tajovom - Kordíky (vlek) a bežecký areál Králiky.

V sobotu 23. februára pokračujeme v Areáli zimných športov s bezplatnou výučbou bežeckého lyžovania pre verejnosť. Kurzy v trvaní 60 minút začínajú o 10:00 a 11:00 a nie sú nijako vekovo obmedzené. Kurzy vedie bývalá reprezentantka v bežeckom lyžovaní a biatlone Ľubomíra Kalinová. Pre zachovanie kvality výučby je maximálny počet účastníkov kurzu 20. Po prekročení kapacity budú ďalší záujemcovia presunutí na nasledujúci kurz. V prípade veľkého záujmu sa bude konať aj tretí kurz o 12:00.

Ľadová plocha je až do odvolania zatvorená!!!

Otváracie hodiny Areálu zimných športov: Pon. - Pia. 7:00 - 19:00, víkendy a sviatky 9:00 - 17:00. Bežecká trať je upravovanná denne.

Oznam k zrealizovanému zrezaniu stromu v Mestskom parku

Oznam k zrealizovanému zrezaniu stromu v Mestskom parku

Vplyvom víkendového dažďa a vetra sa z javora (Acer pseudoplatanus) odlomila asi 1/3 koruny a spadla na trávnikové plochy Mestského parku. Odlomenîm značnej časti koruny stromu došlo k výraznej destabilizácii predmetnej dreviny! Na drevinu je platné výrubové rozhodnutie - avšak na výrubovom rozhodnutí je na žiadosť tretieho sektora zakomponovaná podmienka ponechania torza dreviny a aj konkrétne u predmetnej dreviny č 447. Na  základe poškodenia dreviny a potenciálneho ohrozenia ľuďí prechádzajúcich Mestským parkom, ZAaRES zrealizoval zrezanie dreviny na torzo.

30.08.2018 22:02