kvetinová výsadba

ZELEŇ

Bleskovky:

V sobotu 16. februára upravené trate Králiky - Kordícka zvážnica - Kordíky (aj Hrbočky a Tabla po lavínu), Králiky - Skalka, Králiky - Hostinec. V piatok 15. februára upravené trate Králiky - Chata nad Tajovom - Kordíky, Šachtičky - Donovaly a okruh v Areáli zimných športov aj so stopou na klasiku. 

V sobotu 16. februára pokračujeme v Areáli zimných športov s bezplatnou výučbou bežeckého lyžovania pre verejnosť. Kurzy v trvaní 60 minút začínajú o 10:00 a 11:00 a nie sú nijako vekovo obmedzené. Ľubomíra Kalinová, ktorá kurzy viedla doteraz, sa túto sobotu nemôže zúčastniť. Zastúpi ju Miroslava Ladiková. Pre zachovanie kvality výučby je maximálny počet účastníkov kurzu 20. Dopredu však nevieme odhadnúť účasť, preto budú záujemcovia po prekročení kapacity presunutí na nasledujúci kurz. V prípade veľkého záujmu sa bude konať aj tretí kurz o 12:00.

Ľadová plocha je až do odvolania zatvorená!!!

Otváracie hodiny Areálu zimných športov: Pon. - Pia. 7:00 - 19:00, víkendy a sviatky 9:00 - 17:00. Bežecká trať je upravovanná denne.

Kvetinové záhony

V 37.týždni sme dokončili kvetinový záhon na Hornej ulici. Pás trávnika na Hornej č. 1 - 3 bol poškodený chodcami, čím pôsobil neesteticky. Preto sme sa rozhodli zrušiť ho a nahradiť výsadbou. Do pripravenej pôdy sme vysadili 779 kusov rastlín.

Konkrétne 117 ks dráča thunbergovho (Berberis thunbergi "atropurpurea nana"), 24 ks tuje západnej (Thuja occidentalis "danica"), 16 ks okrasnej trávy perovec psiarkovitý (Pennesetum alopecuroides), 82 ks skalníka dammerovho (Cotoneaster dammeri "major") a 540 ks zimozelene menšej (Vinca minor). Rastliny sa nám v plnej kráse ukážu za 2 až 3 roky a veríme, že pohľad na záhon bude tešiť všetkých okoloidúcich.