úprava bežeckých lyžiarskych tratí

ŠPORT

Bleskovky:

V sobotu 16. februára upravené trate Králiky - Kordícka zvážnica - Kordíky (aj Hrbočky a Tabla po lavínu), Králiky - Skalka, Králiky - Hostinec. V piatok 15. februára upravené trate Králiky - Chata nad Tajovom - Kordíky, Šachtičky - Donovaly a okruh v Areáli zimných športov aj so stopou na klasiku. 

V sobotu 16. februára pokračujeme v Areáli zimných športov s bezplatnou výučbou bežeckého lyžovania pre verejnosť. Kurzy v trvaní 60 minút začínajú o 10:00 a 11:00 a nie sú nijako vekovo obmedzené. Ľubomíra Kalinová, ktorá kurzy viedla doteraz, sa túto sobotu nemôže zúčastniť. Zastúpi ju Miroslava Ladiková. Pre zachovanie kvality výučby je maximálny počet účastníkov kurzu 20. Dopredu však nevieme odhadnúť účasť, preto budú záujemcovia po prekročení kapacity presunutí na nasledujúci kurz. V prípade veľkého záujmu sa bude konať aj tretí kurz o 12:00.

Ľadová plocha je až do odvolania zatvorená!!!

Otváracie hodiny Areálu zimných športov: Pon. - Pia. 7:00 - 19:00, víkendy a sviatky 9:00 - 17:00. Bežecká trať je upravovanná denne.

Sásovan cup

 
V piatok 17.11.2017 sa na najväčšom Banskobystrickom sídlisku v Sásovej uskutočnil v poradí 8. ročník miniligového turnaju Sásovan cup. Záhradnícke a rekreačné služby (ZAaRES) od minulého roku prevzali tradíciu organizovania turnaju po zaniknutej Správe športových a telovýchovných zariadení mesta, ktorá tento turnaj založila v roku 2010 pre Sásovské miniligové družstvá z nižších súťaží. Na turnaji sa predstavilo šesť mužstiev, ktoré si zmerali sily v novozrekonštruovanej telocvični na Magurskej ulici systémom jednej skupiny (hry "každý s každým"). Od prvého do posledného zápasu ovládol turnaj nováčik - novozložený tím ZAaRESu, ktorý počas celého turnaja neprehral a až v poslednom zápase stratil body za remízu s Bistrom u Katky. Práve Bistro si týmto zápasom zabezpečili druhé miesto o lepší vzájomný zápas s FC Pivo. Na treťom mieste tak skončili chalani z FC Pivo. Stabilní účastníci FC Salve a Maťo Majling Team (z minulých ročníkov známy ako Ivan Šabo Team), rovnako ako aj nováčik Bianconeri ostali tentokrát bez pohára pre prvých troch ocenených. Na putovnom pohári tak pribudlo nové družstvo ZAaRESu, ktoré si hneď pri prvej účasti uchmatol na jeden rok putovný pohár.

Vyjadrenie organizátora turnaja Ing. Majlinga: "Som spokojný s priebehom ôsmeho ročníka Sásovan cupu, ktorý sme pred ôsmymi rokmi s p.riaditeľom PhDr. Ivanom Šabom začali organizovať pre Sásovské družstvá a futbalové partie, ktoré chodia využívať telocvičňu Magurskú počas halovej sezóny. Som rád, že stále zachovávame myšlienku turnaju zahrať si zápasy pre radosť z futbalu a športu, čo je oveľa dôležitejšie ako samotné víťazstvo, čoho dôkazom je vynikajúca priateľská atmosféra na turnaji. Mrzí ma len fakt, že tento ročník sa nedalo zúčastniť družstvu ŠKP B 200, ktoré doteraz nechýbali ani na jednom ročníku, ale verím, že o rok ich opäť privítame. "
 
Víťazi od zavedenia putovného poháru v roku 2012
2012 Ivan Šabo Team
2013 ŠKP B 200
2014 FC Salve
2015 Bistro u Katky
2016 FC Salve
2017 ZAaRES