úprava bežeckých lyžiarskych tratí

ŠPORT

Bleskovky:

Prosíme občanov, aby rešpektovali zákaz vstupu na jazero v areáli Plážového kúpaliska. Hrúbka ľadu zatiaľ nie je dostatočná na bezpečné korčuľovanie. Keď bude ľad dostatočne hrubý, budeme o tom informovať.

Úprava bežeckých tratí v Kremnických vrchoch je zahájená.

Prebieha zasnežovanie Areálu zimných športov.

Sásovan cup 2017

Sásovan cup 2017

V piatok 17.11.2017 sme na najväčšom Banskobystrickom sídlisku v Sásovej uskutočnili v poradí 8. ročník miniligového turnaju Sásovan cup. Od minulého roku sme prevzali tradíciu organizovania turnaju po zaniknutej Správe športových a telovýchovných zariadení mesta, ktorá tento turnaj založila v roku 2010 pre Sásovské miniligové družstvá z nižších súťaží. Na turnaji sa predstavilo šesť mužstiev, ktoré si zmerali sily v novozrekonštruovanej telocvični na Magurskej ulici systémomjednej skupiny (hry "každý s každým"). 

Od prvého do posledného zápasu ovládol turnaj nováčik - novozložený tím ZAaRESu, ktorý počas celého turnaja neprehral a až v poslednom zápase stratil body za remízu s Bistrom u Katky. Práve Bistro si týmto zápasom zabezpečili druhé miesto o lepší vzájomný zápas s FC Pivo. Na treťom mieste tak skončili chalani z FC Pivo. Stabilní účastníci FC Salve a Maťo Majling Team (z minulých ročníkov známy ako Ivan Šabo Team), rovnako ako aj nováčik Bianconeri ostali tentokrát bez pohára pre prvých troch ocenených. Na putovnom pohári tak pribudlo nové družstvo ZAaRESu, ktoré si hneď pri prvej účasti uchmatol na jeden rok putovný pohár.
Myšlienka Sásovan cupu sa zrodila pred ôsmymi rokmi u vtedajšieho riaditeľa Správy športových telovýchovných zariadení mesta, PhDr. Ivana Šaba a ekonóma Ing. Martina Majlinga, ktorí začali organizovať turnaj pre Sásovské družstvá a futbalové partie, ktoré chodia využívať telocvičňu Magurskú počas halovej sezóny. Sme radi, že stále zachovávame myšlienku turnaju zahrať si zápasy pre radosť z futbalu a športu, čo je oveľa dôležitejšie ako samotné víťazstvo, čoho dôkazom je vynikajúca priateľská atmosféra na turnaji. Mrzí nás len fakt, že tento ročník sa nedalo zúčastniť družstvu ŠKP B 200, ktoré doteraz nechýbali ani na jednom ročníku, ale veríme, že o rok ich opäť privítame.

Víťazi od zavedenia putovného poháru v roku 2012
2012 Ivan Šabo Team
2013 ŠKP B 200
2014 FC Salve
2015 Bistro u Katky
2016 FC Salve
2017 ZAaRES

20.11.2017 07:34